Termin:
Miejsce: Kino Echo. Gołębia, 63-200 Jarocin.


W październiku rusza projekt Stowarzyszenia Jarocin XXI pn. „B.U.S. do Kultury\" - Zapraszamy nie tylko na wyjazdowe wystawy, ale przywieziemy też sztukę do Jarocina – mówi Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak, ze stowarzyszenia. Pierwszy z serii będzie można zobaczyć film dokumentalny „Klimt i Schiele. Eros i Psyche\".

Projekcję filmu będzie można obejrzeć w kinie "Echo", w czwartek 3 października o godz. 19:00. Projekt „B.U.S. do Kultury" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.


„Klimt i Schiele. Eros i Psyche", opowiada o tym niezwykłym momencie dla sztuki, literatury i muzyki, w którym wśród artystów krążą nowe idee, Freud odkrywa popędy psychiki, a kobiety zaczynają walkę o uzyskanie niezależności. Gdy zamiera ryk armat I wojny światowej, w Wiedniu, w sercu Europy Środkowej, kończy się złoty wiek. Imperium austro-węgierskie zaczyna się rozpadać. W nocy 31 października 1918 roku, w swoim domu, umiera Egon Schiele. To jeden z 20 milionów zgonów spowodowanych przez zabójczą grypę „hiszpankę".


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo