Termin:
Miejsce: Kino Echo. Gołębia, 63-200 Jarocin.


I świętowanie tego jubileuszu potrwa także 90 dni. Początek – w piątek 27 września – na Gołębiej. Jedną z atrakcji będzie koncert grupy Jazz Band Młynarski-Masecki.

 

25 grudnia 1929 roku Eugeniusz Basiński otworzył kino, wówczas Viktoria, dziś Echo. Tak więc za niespełna 4 miesiące odbędą się 90. urodziny tego miejsca, jednak przez ten czas już zaplanowano wiele atrakcji w ramach projektu Wielki Teatr w Małym Mieście.

Początek świętowania już w piątek 27 września. Pod hasłem imprezy „TU BĘDZIE/BYŁO/JEST KINO” kryje się wspólny video mapping, który przeniesie zebranych w czasie i trochę też w przestrzeni. Start o godz. 19.30 na ul. Gołębiej. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy kina i filmu. Wstęp wolny.

Wiadomo już także, kiedy i gdzie odbędzie się urodzinowy koncert. 26 października w sali JOK-u zagra zespół, prezentujący muzykę z przełomu lat 20-tych i 30-tych – „Jazz Band Młynarski-Masecki” (na zdjęciu). Obecnie wydaje on swoją drugą płytę, a występuje w 17-osobowym składzie. Początek koncertu o godz. 19.00. Pulę pierwszych 90 biletów będzie można kupić w promocyjnej cenie. Gdzie? W kasach kina Echo, w JOK-u oraz na stronie bilety24.

Projekt Wielki Teatr w Małym Mieście został dofinansowany ze środków Gminy Jarocin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo