Termin:
Miejsce: Kościół pw. św. Jerzego w Jarocinie. Wąska 1, 63-200 Jarocin.


W najbliższą niedzielę, 1 grudnia w kościele pw. św. Jerzego w Jarocinie stanie klawesyn. O godz. 16.00 zasiądzie przy nim mistrz gry na tym instrumencie Władysław Kłosiewicz i wykona dzieła klawesynowe F. Couperin, L. N. Clerambault i B.B. Balbastre.

Władysław Kłosiewicz jest klawesynistą, dyrygentem i pedagogiem. Jako klawesynista jest uznanym interpretatorem muzyki dawnej, zwłaszcza Johanna Jacoba Frobergera i klawesynistów francuskich. W 1978 rozpoczął współpracę z Polską Orkiestrą Kameralną. W 1984 wspólnie z Andrzejem Mysińskim założył zespół Concerto Avenna, będąc w latach 1984-85 jego kierownikiem artystycznym. Współpracuje także z Warszawską Operą Kameralną - jest autorem opracowania i kierownikiem artystycznym pierwszej polskiej realizacji wszystkich dzieł scenicznych oraz nieszporów "Vespro della Beata Vergine" Claudio Monteverdiego, a także licznych innych dzieł operowych. Od 1993 prowadzi orkiestrę barokową Musicae Antiquae Collegium Varsoviense przy Warszawskiej Operze Kameralnej. Od 2004 prowadzi własny międzynarodowy zespołem muzyki dawnej, Narol Baroque.

Organizatorem koncertu są: Parafia pw. św. Marcina wspólnie z Narodowym Instytutem Tańca i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin i wsparciu finansowym Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę”.

Koncert rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo