Termin:
Miejsce: hala sportowa w Witaszycach. wejście od ul. Wiatracznej, 63-200 Jarocin.


Michałek z Witaszyc dzielnie walczy z padaczką lekooporną. Ratunkiem i nadzieją, aby uciszyć burzę w jego mózgu, jest diagnostyka i leczenie w Klinice Schön w Niemczech.

Michałek urodził się we wrześniu 2016 r. Z powodu niedotlenienia pierwsze godziny życia spędził pod namiotem tlenowym. Od samego początku borykał się ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Dzięki rehabilitacji zaczął samodzielnie siadać, raczkować, aż w końcu, w wieku dwóch lat – chodzić.
Radość z postępów jakie poczynił nie trwała długo. Pojawiły się zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej, koncentracji oraz zdiagnozowano opóźniony rozwój mowy.
W wieku 2,5 roku pojawił się pierwszy napad padaczki. Szybko okazało się, że jest to padaczka lekooporna, ponieważ, pomimo przyjmowania przez synka czterech leków, burza w jego mózgu trwa nadal. Ataki przychodzą niespodziewanie i czasem są tak silne, że jest potrzebna hospitalizacja.

Michałek w swoim krótkim życiu przeszedł już szereg badań: genetycznych, metabolicznych, rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, badania EEG, niejeden dzień spędził w szpitalu. Każdy atak bardzo go wyniszcza i musi ciężko pracować, żeby dogonić swoich rówieśników w rozwoju. Przez rodzaj i ilość przyjmowanych leków zaczyna chorować jego wątroba i tarczyca. Cały czas jest pod opieką neurologa, laryngologa, endokrynologa i okulisty.
Obecnie, mimo skończonych trzech lat, Michaś nadal nie mówi, ma ogromne problemy ze zrozumieniem innych i potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach życia codziennego.
Nadzieją na lepsze jutro naszego synka jest diagnoza i leczenie w Klinice Schön w Niemczech. Niestety koszty są ogromne, na dzień dzisiejszy wiadomo, że będą wahać się między 40 a 80 tys. euro.
Chorobie syna podporządkowaliśmy całe nasze życie, jednak chęci i bezgraniczna miłość nie wystarczą, aby mu pomóc. Dlatego prosimy wszystkich ludzi z dobrymi serduszkami o wsparcie, aby nasz synek mógł się prawidłowo rozwijać, aby na jego twarzy znów zagościł uśmiech.

Michaś jest podopiecznym Fundacji "Serca dla Maluszka".


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo