Termin:
Miejsce: Pałac Radolińskich. Park 3, 63-200 Jarocin.


\"Ludzie i roboty – co nam przyniesie przyszłość?” to tytuł wykładu prof. dr hab. Wandy Krzemińskiej Spotkanie odbędzie się w środę, 20 lutego 2019 r. o godz. 17.00 w sali kominkowej w Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Wstęp wolny.

Multimedialny wykład będzie dotyczył zbliżającej się nieuchronnie cywilizacji ludzi i robotów. Robotyzacja na świecie rozwija się lawinowo.  By wiedzieć, co nas czeka powinniśmy absolutnie poznać zachodzące zmiany kulturowe. Takie zmiany, jak na przykład to, że pierwszy robot już otrzymał obywatelstwo lub to, że ludzie już teraz żenią się z robotami, a  autonomiczne samochody zlikwidują wszystkie miejsca pracy dla kierowców TIRów. Będzie też o tym, że lawinowo rozwija się produkcja seks-robotów, że być może roboty założą własne rodziny i własne państwo. To brzmi jak Science Fiction, ale to realia, które już się dzieją. Autorka wskaże na ogromne zróżnicowanie robotów, pokaże obszary i sposoby ich praktycznych zastosowań, a nawet rozważy 3 możliwe scenariusze współpracy ludzi i robotów w przyszłości. Wskaże też na korzyści i zagrożenia ze strony robotów. Wykład jest przygotowany w formie nie naukowej, a popularyzatorskiej, zrozumiałej dla każdego odbiorcy, na podstawie najświeższych danych z Centrum Robotycznego Politechniki w Bostonie. Będzie też bogato ilustrowany multimedialnymi plikami z sieci www.

prof. dr hab. Wanda Krzemińska jest absolwentką LO Jarocin, wieloletnim pracownikiem naukowym na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Warszawskim, Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. Obecnie wykłada w Collegium Da Vinci, prywatnej prestiżowej wyższej uczelni w Poznaniu, ukierunkowanej na przygotowanie swoich absolwentów do zawodów przyszłości.  Jej zainteresowania naukowe, skupione na początku na zagadnieniach humanistycznych, skierowały się później w stronę mediów, nowych mediów i przyszłości.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo