Termin:
Miejsce: Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Poznańska 2, 63-200 Jarocin.


Bilety: 40 zł / 50 zł (koncert siedzący, możliwość rezerwacji telefonicznej biletów 698 166 598 lub mailowej spichlerzpolskiegorocka@gmail.com,)

Początek o godz. 20:30.


MARTYNA JAKUBOWICZ

Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych).

Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności, ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”) i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r). 

W marcu 2016 r. do sklepów trafił najnowy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem m.in. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego. Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liscie Przebojów Programu Trzeciego. 
W październiku minionego roku, Artystka otrzymała prestiżową nagrodę Mateusza Trójki, w kategorii „muzyka rozrywkowa – wydarzenie”.

Zdjęcie użytkownika SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA / Muzeum Regionalne w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo