Termin:
Miejsce: ruiny kościoła pw. św. Ducha. Park, 63-200 Jarocin.


Wstęp wolny.

Osobowość duchowa i książkowa, ojciec Leon Knabit spotka się z czytelnikami w Jarocinie 25 maja 2017 r. o godzinie 19.30 w ruinach kościoła św. Ducha (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w kościele św. Marcina) w ramach projektu "Regał na nudę" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.
Bezpłatne wejścióki do odbioru od 15 maja w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece "Pod Ratuszem" i JOK Jarocin.

„Pan Bóg ma poczucie humoru, każdy się przekona, / bo stworzył żyrafę i ojca Leona” – autorem tego sympatycznego – i dość już słynnego, przyznajmy – dwuwiersza jest właśnie nasz czcigodny Ojciec Leon Knabit, tyniecki benedyktyn. Mija osiemdziesiąt pięć lat od dnia Jego narodzin; sześćdziesiąt jeden lat kapłaństwa; pięćdziesiąt sześć – w klasztorze; ponad pół wieku profesji monastycznej… Trudno zebrać w zwięzłe słowa całe bogactwo takiego życia, zwłaszcza że ono samo, tak pełne radości, objęło swym oddziaływaniem szerokie kręgi ludzi – w Tyńcu i w wielu miejscach poza nim. Skąd wziął się ten człowiek – z tak wielkim poczuciem humoru, z dystansem do siebie i rzeczywistości (a nieraz w trudnej przyszło Mu żyć), a jednocześnie bogaty w mądrość i doświadczenie mnich, kapłan i autor?"
Więcej http://ojciecleon.tyniec.com.pl/zyciorys/

Partnerem projektu jest Parafia pw. Świętego Marcina w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo