Termin:
Miejsce: Kawiarnia Filmowa. Gołębia 1, 63-200 Jarocin.


Wykład otwarty z cyklu „Pokochać sztukę” – w czwartek 9 stycznia w kawiarni „Filmowej” - poprowadzi Agata Iżykowska- Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Spotkanie ze sztuką, realizowane w ramach projektu B.U.S. do Kultury poświęcone będzie tańcowi w sztuce. Historia tańca jest tak samo długa, jak historia ludzkości. Był on wartością wyjątkową we wszystkich epokach i kulturach od zarania dziejów. Taniec w malarstwie widoczny jest od wielu stuleci. Motyw, który pokazuje ruch człowieka, ekspresję, wyraz jego duszy i pasji na stałe zapisał się w złotych kartach historii światowej sztuki.

Zapraszamy na wykład otwarty z cyklu „Pokochać sztukę”, który poprowadzi Agata Iżykowska- Uszczyk, pedagog i edukator Pawilonu Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Doktorantka nauk o kulturze w Instytucie Kulturoznawstwa, zajmująca się badaniem sfer intymności w polskiej sztuce współczesnej.

Czwartek, 9 stycznia, godz. 17.00, Kawiarnia Filmowa - kino Echo

Dofinansowano ze Środków Ministra  Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji  Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo