Termin:
Miejsce: Pałac Radolińskich. Park, 63-200 Jarocin.


Spotkanie z Piotrem Świątkowskim - autorem wydanej kilkanaście dni temu książki \"Polakom i psom wstęp wzbroniony. Niemiecka okupacja w Kraju Warty\" odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 17.00 w Pałacu Radolińskich. Wstęp wolny.

"Polakom i psom wstęp wzbroniony" to historia Kraju Warty opisana bez sentymentów, w piekielnie mocny sposób - tak promuje książkę wydawnictwo "Rebis". W większości książek związanych z okupacją niemiecką autorzy przedstawiają życie codzienne Polaków w Generalnym Gubernatorstwie. Piotr Świątkowski bez znieczulenia ukazuje obraz okrucieństw Niemców w Kraju Warty i szuka śladów wojny w naszych czasach. Odwiedza Polaka, który pomagał Niemcom w obozie w Chełmnie nad Nerem, razem z rodziną Franciszka Witaszka obala mit doktora–truciciela, wysłuchuje volksdeutscha, który nie czuje się winny, jedzie do niewielkiej wioski nad Prosną szukać ostatniego żyjącego świadka śmierci Żydów.

Piotr Świątkowski (ur. 1980) jest dziennikarzem Radia Merkury, współpracownikiem dominikańskiego miesięcznika „W drodze”, autorem audycji i reportaży historycznych.

Od poniedziałku 6 marca do piątku 10 marca o godz. 14.10 na antenie Radia Merkury czytane będą fragmenty książki "Polakom i psom wstęp wzbroniony". Spotkanie z autorem, na które zapraszają Muzeum Regionalne w Jarocinie i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, poprowadzi dziennikarz Radia Merkury Jacek Kosiak.   


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo