Termin:
Miejsce: "Tęcza" Radlin. Radlin 29, 63-200 Jarocin.


Tegoroczne dożynki gminne połączone będą z dożynkami powiatowymi. Tradycyjne święto plonów odbędzie się 18 sierpnia w Radlinie.

Dożynki Gminno-Powiatowe rozpocznie msza św. dziękczynna odprawiona w kościele pw. Św. Walentego. Następnie goście przejdą na teren ośrodka „Tęcza”, gdzie odbędzie się część obrzędowa i artystyczna. Zaprezentują się w niej lokalne zespoły ludowe i biesiadne oraz dzieci z miejscowego przedszkola. Zobaczymy m.in. znane w naszym regionie: Zespół Folklorystyczny "Snutki" z Potarzycy oraz Zespół Pieśni i Tańca Szwajcaria Żerkowska. Gościnnie  wystąpi też Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej TRAMBLANKA. Nie przez przypadek, bowiem od tego roku, Opoczno jest miastem partnerskim Jarocina. W Radlinie zobaczymy też wielokrotnie nagradzaną, młodą wokalistkę Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie - Michalinę Matuszak.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci: animacji, dmuchanych zamków, a nawet „przepraw” łodzią po stawie. Nieco starsi też znajdą coś dla siebie. W klimat kabaretowy wprowadzi gości dożynkowych "Baba z Cielczy". Imprezie towarzyszyć będą: wystawa sprzętu pażarniczego, degustacje smakołyków na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, prezentacje instytucji rolniczych oraz spółek komunalnych Gminy Jarocin. Ostatnim punktem programu będzie zabawa taneczna z Grupą Fest.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo