Termin:
Miejsce: Pałac Radolińskich. Park 3, 63-200 Jarocin.


Do końca września można zapisywać się na rodzinny rajd rowerowy szlakiem legendy „O podziemnym tunelu i umowie z diabłem\". Impreza odbędzie się w sobotę, 7 października. Początek zaplanowano na godz. 11.00 przed pałacem Radolińskich, a miejscem finiszu będą ruiny pałacu Opalińskich w Radlinie. W ramach rodzinnego rajdu rowerowego przewidziano poczęstunek w wigwamie Stowarzyszenia „Tęcza\" w Radlinie oraz wiele innych atrakcji. Wpisowe wynosi 5 złotych. Zapisy do 30 września przyjmuje biblioteka „Pod Ratuszem\".

Podczas rajdu zaprezentowana zostanie aplikacja mobilna, którą współtworzyły dzieci podczas warsztatów w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Aplikacja ukazuje 10 legend, dotyczących Jarocina i okolic - prezentuje ich treść, ilustracje oraz lokalizacje. Jest to pierwsza tego typu aplikacja, promująca lokalne legendy i współtworzona przez dzieci.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Mapa Inwestycji w Gminie Jarocin

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo