Termin:
Miejsce: Jarocin. Jarocin, 63-200 Jarocin.


Simchat Chajim Festival to szósta edycja festiwalu, który powstał w 2012 roku pod nazwą „Simchat Krotoszyn”. Wydarzenia w jego ramach odbywają się nie tylko w Krotoszynie i Jarocinie, ale także w Zdunach, Kobylinie, Koźminie Wlkp., Żerkowie czy Odolanowie.

Simchat Chajim, czyli Radość życia, to wyjątkowy dialog tradycji i kultury żydowskiej ze współczesnością. Punktem wyjścia organizacji festiwalu była wielokulturowa przeszłość Krotoszyna. Z każdym rokiem program wydarzenia się rozwija, odbywają się wystawy, pokazy filmów, spotkania autorskie, koncerty i wiele innych.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Krotochwile. Przedsięwzięcie finansowo - kwotą 25 tys. zł - wspiera gmina Jarocin. 

Humus, Krantz Czekoladowy, kaczka z jabłkami - nowe smaki w jarocińskich restauracjch 

Humus, Krantz Czekoladowy, kaczka z jabłkami, Kreplach? Znacie te smaki? Nie? Będzie okazja poznać, albo sobie przypomnieć. W ramach festiwalu jarocińscy restauratorzy do swoich menu dołączyli potrawy wywodzące się z kuchni żydowskiej. "City Cafe" z wejściem od ulicy Gołębiej zaprasza na klasyczne bajgle. Kawiarnia "Filmowa" funkcjonująca przy kinie Echo proponuje: Humus z pieczywem, wino izraelskie oraz Krantz Czekoladowy. Restauracja "Pinakolada" przy ulicy Śródmiejskiej proponuje Sałatę Żydowską.

Z kolei restauracja "Tam gdzie zawsze" przy ulicy Kościuszki włączyła do swojego menu na przystawkę Kreplach - czosnkowe pierożki faszerowane wołowiną w ziołach, zupę: krupnik z gęsiny z grzybami. Danie główne: Kaczka pieczona z jabłkami podana z kaszą pęczak, pieczona gęsina z glazurowaną marchwią oraz placuszki po żydowsku ze śmietaną.

Program Simchat Chajim Festival

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo