Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Plac Festiwalu Muzyki Rockowej, 63-200 Jarocin.


Spektakl adresowany do dzieci od 11 lat, czas trwania 80 minut. Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin Bilety: 15 zł przedsprzedaż – do 5 października, 20 zł od 6 października

Dwunastoletnia Kasieńka wyrusza z mamą z Gdańska do Coventry w Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu ojca, który wyjechał tam do pracy i słuch po nim zaginął. Trafia do nowej szkoły, gdzie z powodu słabszej znajomości języka wszyscy traktują ją jak gorszą. „Kasieńka” to uniwersalna opowieść o walce o siebie wbrew rzeczywistości, o akceptowaniu trudnych prawd i ich przezwyciężaniu. O uprzedzeniach, przyjaźni, pierwszej miłości i sile, jaką może dać odkrywanie i realizacja swoich pasji. Poprzez sposób ujęcia tematu – jego bezpośrednią, autentyczną emocjonalnie oraz dynamiczną formę – to historia nie tylko dla nastolatków.

Spektakl jest adaptacją debiutanckiej powieści Sarah Crossan napisanej białym wierszem, która zdobyła wiele nagród, m.in. CBI Eilís Dillon Award, UKLA Book Award czy niemiecką Luchs Preis. W Polsce wydało ją w grudniu 2015 roku wydawnictwo Dwie Siostry.  


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo