Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1, 63-200 Jarocin.


W kwietniu już po raz dwunasty odbędzie się Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!”. Podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja konkursowa obejmie cztery kategorie. Planowany jest też konkurs internetowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest jedna z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistek pop - Cleo.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od kl. IV wzwyż ) oraz ponadpodstawowych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Przesłuchania odbędą się w dniach 01 i 02 kwietnia z podziałem na cztery kategorie: kat. I – soliści kl. IV-VI szkoły podstawowej, kat. II – soliści kl. VII-VIII szkoły podstawowej, kat. III – soliści szkoły ponadpodstawowe oraz kat. IV – młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Każdy wykonawca wykonuje jedną piosenkę w języku polskim. Premiowane będę własne utwory. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie przyzna specjalna nagroda za najlepszą autorską kompozycję. Ponadto planowany jest też konkurs internetowy, ale w nieco innej formie, niż miało to miejsce w roku ubiegłym. Jego szczegóły poznamy niebawem.

Najlepsi soliści oraz zespoły wyłonione podczas przesłuchań konkursowych zaprezentują się na scenie JOK Jarocin podczas koncertu galowego 17 kwietnia 2020 r. Na finał imprezy wystąpi gość specjalny - Cleo. Będzie to pierwsza wizyta tej popularnej wokalistki w Jarocinie.

Sprzedaż biletów na koncert galowy rozpocznie się w ciągu najbliższych dni.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo