Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1, 63-200 Jarocin.


Już po raz dwunasty odbędzie się Festiwal Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!”. Impreza miała ruszyć 1 kwietnia, jednak, ze względu na stan epidemiczny w Polsce, została przeniesiona na październik. I podobnie jak w latach ubiegłych rywalizacja konkursowa obejmie cztery kategorie. Planowany jest też konkurs internetowy. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest jedna z najpopularniejszych obecnie polskich wokalistek pop - Cleo.

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od kl. IV wzwyż ) oraz ponadpodstawowych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Przesłuchania odbędą się w dniach 6 i 7 października z podziałem na cztery kategorie: kat. I – soliści kl. IV-VI szkoły podstawowej, kat. II – soliści kl. VII-VIII szkoły podstawowej, kat. III – soliści szkoły ponadpodstawowe oraz kat. IV – młodzieżowe zespoły wokalno-instrumentalne. Każdy wykonawca wykonuje jedną piosenkę w języku polskim. Premiowane będę własne utwory. Podobnie jak w roku ubiegłym zostanie przyzna specjalna nagroda za najlepszą autorską kompozycję. Ponadto planowany jest też konkurs internetowy, ale w nieco innej formie, niż miało to miejsce w roku ubiegłym.

Najlepsi soliści oraz zespoły wyłonione podczas przesłuchań konkursowych zaprezentują się na scenie JOK Jarocin podczas koncertu galowego 22 października 2020 r. Na finał imprezy wystąpi gość specjalny - Cleo. Będzie to pierwsza wizyta tej popularnej wokalistki w Jarocinie.

Od organizatorów:

Dokładnie w tej chwili w normalnych okolicznościach w  JOK Jarocin zaczynałyby się przesłuchania XII edycji festiwalu "Śpiewaj i walcz!". Zamiast tego jesteśmy zmuszeni pozostać w domu. I dobrze. Dbajmy o nasze zdrowie. Ponieważ w nazwie festiwalu mamy słowo WALCZ!, to zobowiązuje!! Zatem nie składamy broni i przenosimy imprezę na październik. Przesłuchania zaplanowaliśmy na 6 i 7 października 2020 r. Jeśli ktoś się już zgłosił, to oczywiście pozostaje w konkursie. Kto tego nie zrobił, niech się nie martwi. Pod koniec wakacji ogłosimy powtórny nabór.

Dla wszystkich fanów CLEO również mamy dobra wiadomość. Artystka wystąpi na finał koncertu galowego, który tym razem wyjątkowo - ale sytuacja też jest wyjątkowa - nie odbędzie się jak zawsze w piątek, ale w czwartek. Zapraszamy zatem już teraz na koncert galowy z udziałem Cleo 22 października. Wszystkie zakupione do tej pory bilety zachowują ważność.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo