Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Plac Festiwalu Muzyki Rockowej, 63-200 Jarocin.


Początek o godz. 17:00. Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odbioru od w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin i JOK Jarocin.

Jerzy Bralczyk - polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Od 1999 wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 1996 jest członkiem Rady Języka Polskiego, a od 2003 zasiada w jej prezydium (od 2007 jako wiceprzewodniczący). Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.
W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program "Mówi się" (od 2001 do 2007) oraz audycję "Na słówko". W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję "Słowo o słowie". Pisze również felietony dla miesięcznika "Wiedza i Życie".
Jerzy Bralczyk układa lub prowadzi ogólnopolskie i regionalne dyktanda w radiu i w telewizji. Hobby: zbieranie wydań "Pana Tadeusza" oraz podręczników dobrego zachowania i mówienia.
Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo