Termin:
Miejsce: Kino "Echo". Gołębia 1, 63-200 Jarocin.


Barbara Białowąs - reżyserka - ogłoszonej przez media - najgorętszej premiery tej zimy - będzie gościem Kina Echo. Spotkanie zaplanowano na środę 12 lutego. Mimo, że premiera obrazu „365 dni” dopiero 7 lutego, film już budzi szereg kontrowersji.

Barbara Białowąs jest absolwentką kulturoznawstwa oraz reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorką kilku etiud fabularnych, m.in.: Ewka skacz!  i Landryneczki (nagrodzonej na kilku festiwalach filmowych). Zrealizowała również, w ramach programu „Polska - Rosja. Nowe spojrzenie”, film dokumentalny Moskiewska żona, prezentowany na wielu przeglądach w kraju i za granicą (USA, Kanada, Rosja). Barbara Białowąs jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2008 roku. W 2012 roku na ekrany polskich kin wszedł jej pełnometrażowy debiut fabularny – Big Love. W 2015 roku zdobyła prestiżowe wyróżnienie HBO AWARD za projekt filmu „Boskie!” na Doc Lab Poland odbywającego się podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.Teraz na ekrany kin wchodzi jej kolejny film - "365 dni".

Reżyserka gościła już w Jarocinie, jako wykładowca i mentor młodzieży w ramach Letniej Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza. Tym razem Stowarzyszenie Jarocin XXI zaprosiło Barbarę Białowąs,  by porozmawiać o jej najnowszym filmie - „365 dni”.

Spotkanie odbędzie się w środę - 12 lutego o godz. 19.00 (po seansie o godzinie 17:00).


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo