Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Plac Festiwalu Muzyki Rockowej, 63-200 Jarocin.


Bilety: Kino Echo, Kawiarnia filmowa, Biblioteka „Pod Ratuszem”, JOK Jarocin: 20 zł przedsprzedaż – do 28 września; 25 zł od 29 września.

5 października rozpoczynamy cykl spotkań z Teatrem Polska. Pierwszy spektakl w jego ramach to „GARDENIA”  Stowarzyszenia Kółko i Krzyżyk w reżyserii Wojciecha Urbańskiego

5 października, JOK Jarocin, godz. 19.00

spektakl dla dorosłych

czas trwania 60 minut

Portret czterech kobiet z jednej krakowskiej rodziny. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu. To okrutne w swym realizmie zaprzeczenie romantycznej wizji kobiety, jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

Spektakl opowiada o problemie, który może dotknąć lub już dotyka wielu widzów. Jest kierowany zarówno do osób młodszych, bez względu na status społeczny czy zawodowy. Tzw. HFA (High-Functioning Alcoholic) to często kobiety sukcesu, prawniczki, lekarki. W ukryciu popijają zarówno gospodynie domowe, jak i celebrytki.

Przedstawienie ma częściowo charakter profilaktyczny, a nawet terapeutyczny. Stawia pytania o „dziedziczenie” alkoholizmu i zachowań psychopatologicznych, a przede wszystkim o stereotyp Matki-Polki. Jak zmienia się ten wizerunek, kiedy na jaw wychodzą słabości i traumy? Jak „przepracować” poczucie winy czy odrzucenia?


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo