Termin:
Miejsce: Kawiarnia Filmowa. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Wstęp wolny.

Drugi seans w cyklu w Starym Kinie już w najbliższy poniedziałek. Tym razem w Kawiarni Filmowej, która zamieni się w przedwojenną salę kinową, zobaczymy produkcję "Księżna Łowicka" z 1932 roku.

Cykl w Starym Kinie, w ramach któego emitowane są filmy z XX-lecia międzywojennego, to cegiełka jarocińskiego kina Echo do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. 
W kolejnych miesiącach zobaczymy: "ABC Miłości"," Ada, to nie wypada!" "Jadzia", "Dwie Joasie", "Przez łzy do szczęścia" czy przedwojenny film grozy "U kresu drogi".

Księżna Łowicka, reż. J.Warnecki, M.Krawicz 
Wielki Książę Konstanty postanawia poślubić polską hrabiankę Joannę Grudzińską. Joanna kocha majora Waleriana Łukasińskiego, konspiratora, przywódcę loży wolnomularzy i bojownika o wolność Polski. Gdy Wielki Książę oświadcza się o rękę hrabianki, Joanna zmuszona jest zaręczyny te przyjąć - mogłaby mieć wpływ na przyszłość ojczyzny i losy Polaków. Łukasiński zostaje zdemaskowany i skazany na więzienie. Jest także torturowany, lecz nie wydaje żadnego z towarzyszy. Joanna tymczasem zostaje małżonką Konstantego i zyskuje tytuł Księżnej Łowickiej. Wybucha Powstanie Listopadowe. Joanna ukrywa Konstantego przed spiskowcami i umożliwia mu opuszczenie Belwederu. Major Łukasiński zostaje uwolniony przez powstańców. 
Poniedziałek, 5 marca, godz. 18:30, Kawiarnia Filmowa

Projekt Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu "Kultura i dziedzictwo kulturowe" Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo