Termin:
Miejsce: Kawiarnia Filmowa. Gołębia, 63-200 Jarocin.


Wstęp wolny.

4 czerwca o godzinie 18:30 po raz kolejny Kawiarnia Filmowa zamieni się w przedwojenną salę kinową. Tym razem zobaczymy „Przez Łzy do Szczęścia” z 1939 roku - romans z medycyną w tle.

W Zasielsku miejscowy lekarz i dobrodziej, Jan Mankiewicz, prowadzi dom sierot. Darzy dzieci wielką, odwzajemnioną miłością. Pewnego dnia jest świadkiem wypadku samochodowego. Ofiarą jest znana aktorka Lena Merwińska. Kobieta doznała kontuzji nogi i na kilka dni zatrzymała się w Zasielsku. Między Leną a doktorem rodzi się uczucie.

W kolejnych miesiącach w cyklu W Starym Kinie zobaczymy: „ABC Miłości” „Jadzię” oraz przedwojenny film grozy „U kresu drogi”. W cyklu pojawią się też dwa filmy nieme z muzyką na żywo: „Mocny Człowiek” – w sierpniu i „Bartek Zwycięzca” w listopadzie.

Projekt  Filmoteki Narodowej współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt dofinansowany przez Gminę Jarocin.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo