Termin:
Miejsce: Boisko Antonio Jarocin. os. Tumidaj, 63-200 Jarocin.


W niedzielę, 9 czerwca na boisku Antonio Jarocin odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej połączony z festynem rodzinnym. Dobrze bawiąc się uczestnicy wydarzenia, będą mogli także pomóc 1,5-rocznemu Frankowi, ponieważ dochód uzyskany podczas pikniku zostanie przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację.

Turniejowe rozgrywki rozpoczną się o godz. 9:00 na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie. To właśnie tu swoje umiejętności sprawdzą zawodnicy z rocznika 2007 oraz 2011 i młodsi. Z kolei o godz. 12:00 rozpocznie się część festynowa wydarzenia. Organizatorzy zadbali o to, aby atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych, nie zabrakło. Będą dmuchańce, warsztaty plastyczne i malowanie twarzy. Jednak podczas wydarzenia przyjemne połączone zostanie z pożytecznym. Na stoiskach gminnych spółek Zakładu Gospodarki Odpadami – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie w przystępnej formie będzie można się dowiedzieć wiele na temat ekologii – np. tego jak prawidłowo segregować odpady, co to jest recykling, a także dlaczego warto pić wodę z kranu. Z kolei strażacy-ochotnicy z Witaszyc pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy. Całość uświetni pokaz trików piłkarskich freestyle football. Wydarzeniu towarzyszyły będą licytacje koszulek z podpisami piłkarzy. Zorganizowana zostanie też loteria, w której każdy los wygrywa.  

Franek urodził się 5 września 2017 roku w zamartwicy, ponieważ jego mamie pękł tętniak. Chłopiec ma stwierdzoną encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, nie połyka, karmiony jest przez sondę nosowo-żołądkową, ma rurkę tracheotomijną, dzięki której oddycha. Niedawno pojawiła się jeszcze szansa dla Franka, prawdziwe światełko w tunelu - przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku, do którego chłopiec został zakwalifikowany.. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Chcesz pomóc kliknij tutaj.

Organizatorem charytatywnego turnieju piłki nożnej, który patronatem objął burmistrz Jarocina, jest Parafialno-Uczniowski Klub Sportowy Antonio Jarocin.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo