Termin:
Miejsce: JOK Jarocin. Pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1, 63-200 Jarocin.


W połowie lutego w JOK Jarocin zaśpiewa Krzysztof Zalewski. Artysta promować będzie najnowszy album, który poświęcony jest twórczości Czesława Niemena. Bilety do nabycia w JOK Jarocin i w bibliotece „Pod Ratuszem”.

26 stycznia 2018 roku ukaże się nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego z piosenkami Czesława Niemena. Na krążku będzie można usłyszeć „Przyjdź w taką noc”, „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca” ale także nieodkryte „Doloniedola” czy „Status mojego ja". Sam projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemena tegorocznego festiwalu w Jarocinie i odniósł ogromny sukces. „Organizatorzy kultowego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza. Autor „Złota” zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych.  Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii" – czytamy na stronie www.eskarock.pl

Koncerty zagra grupa stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu w składzie: 
Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
Jurek Zagórski – gitara
Tomasz Duda – saksofon, flet
Jarek Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński – bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja
Natalia i Paulina Przybysz – chórek


Bilety w cenie: 69 zł (rzędy 1 - 12) i  49 zł ( rzędy 13- 28) do nabycia w JOK Jarocin oraz w bibliotece „Pod Ratuszem”.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Jarocin dla Niepodleglej

Wydarzenia

Na skróty

videojarocin

Materiały wideo