Gdy tylko rozbrzmiał ostatni dzwonek dla uczniów, w 14 placówkach oświatowych na terenie gminy Jarocin ruszyły remonty. Po wakacjach przyszedł czas na ich podsumowanie.

Ze szkół publicznych najwięcej prac remontowych wykonano w SP nr 4 w Jarocinie.  Co zrobiono? Między innymi wyremontowano i doposażono stołówkę szkolną (kuchnię i jadalnię), stworzono pracownię plastyczną, a językową odnowiono. Modernizację przeszedł też hol przy stołówce i szkolny sklepik. Przy przedszkolu w SP nr 4 powstał plac zabaw oraz mini sala kinowa. Uczniowie mają też swoją strefę ciszy, a do końca listopada powstaną ścieżki edukacyjno-przyrodnicze przy szkole. A jakie prace wykonano w SP nr 2, 3 i 5? „Dwójka” doczekała się remontu dachu na sali gimnastycznej i pomieszczeń znajdujących się przy sali. Malowanie klas, korytarza oraz doposażenie w sprzęt stołówki – to w czasie wakacji zrobiono w SP nr 3. W SP nr 5 uczniowie doczekali się z kolei szafek na korytarzach. Rury od centralnego oraz wodno-kanalizacyjne wymieniono w placówce w Mieszkowie. Wyremontowano tam także szatnie i pomieszczenia gospodarcze. SP w Witaszycach przeszła modernizację stołówki, pawilonu administracyjnego, korytarza, holu, kilku sal lekcyjnych oraz szatni. Doposażono tam także stołówkę, podobnie jak w SP w Golinie. W tej ostatniej powstała także nowa pracownia komputerowa oraz zakupiono szafki dla uczniów.

Remonty odbyły się także w szkołach niepublicznych. Gabinet pielęgniarki odmalowano w ZS w Siedleminie. W przedszkolu w Golinie w sali położono kafelki na podłodze, za to w szkole zamontowano rolety wewnętrzne w klasach. Wymiany uszkodzonej części pokrycia dachowego na budynku gimnazjum, renowacji dachów oraz sufitów dokonano w ZS w Łuszczanowie. W Prusach z kolei trwa adaptacja poddasza szkoły na świetlicę i toalety dla uczniów, a dla placówki w Potarzycy jeszcze we wrześniu zostaną zakupione piaskownica oraz siatka ogrodzeniowa i słupki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia