Aktualności

Podczas festiwalu w Jarocinie odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku dla każdego pacjenta, który zostanie zakwalifikowany do przeszczepienia. Akcję organizują Wolontariusze przeciwko białaczce Jarocin i okolice, wierząc w słuszność idei dawstwa szpiku, która może uratować życie niejednemu człowiekowi. Więcej

Do wczoraj do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie wpłynęło 2715 wniosków w sprawie przyznania świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Na początku maja zaczniemy wydawać decyzje i w ślad za tym rozpoczniemy wypłatę tych świadczeń – poinformował dzisiaj podczas sesji rady miejskiej Igor Armon, dyrektor MGOPS-u w Jarocinie. Więcej

Około godziny 11:00 przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej stanie „500 Bus”. W ramach dyżuru pracowników wojewody zainteresowani mieszkańcy naszej gminy będą mogli uzyskać informacje, dotyczące programu „Rodzina 500 plus” oraz pomoc w wypełnianiu wniosków. Więcej

Dzisiaj weszła w życie ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci. Jest to jednoznaczne z rozpoczęciem realizacji Programu „Rodzina 500 plus”. Z samego rana w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarocinie, który na terenie naszej gminy zajmuje się realizacją programu, odbył się briefing prasowy burmistrza Adama Pawlickiego. - Jest to pierwszy od ćwierćwiecza program na tak wielką skalę, który wspomaga wszystkie rodziny. Jest to od wielu lat oczekiwany i potrzebny program – podkreślił wówczas włodarz gminy. Więcej

Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia