Aktualności

Za nami VIII Mieszkowski Bieg im. Stanisława Taczaka. W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oprawa wydarzenia miała niezwykły charakter. Tuż przed biegiem rozwinięta została 100-metrowa flaga, harcerze złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, a na rynku posadzono dwa dęby. Więcej

Wspaniały start zaliczyli zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin podczas Legionowo Cup 2018, ostatniej edycji Pucharu Polski, zaliczanego do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na rok 2018. Łącznie zawodnicy z Jarocina wywalczyli aż 15 medali, w tym trzy złote oraz po sześć srebrnych i brązowych w trzech kategoriach wiekowych: kadet, junior i młodzieżowiec oraz zdobyli dwa puchary, wśród juniorów i młodzieżowców, za zajęcie 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Więcej

„Dwa powstania, dwie (nie)świadomości” to temat debaty, w jakiej w jarocińskim kinie wezmą udział Tomasz Łęcki - dyrektor Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu i Jan Ołdakowski - dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Dyskusję poprowadzi Przemysław Terlecki - dziennikarz radiowy i telewizyjny, publicysta, pełnomocnik wojewody wielkopolskiego ds. obchodów 100. rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Więcej