Już po raz kolejny w Święto Trzech Króli jarociński rynek rozbrzmiewał głośnym śpiewem kolęd i pastorałek. Stało się to za sprawą ósmej edycji Jarocińskiego Kolędowania, która zgromadziła wielu mieszkańców.

Wydarzenia rozpoczęło się zbiórką  przed kościołem Chrystusa Króla. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami: Wrocławską, Hallera i Śródmiejską na Rynek.  Barwny korowód poprowadzili mędrcy, na których w stajence, przygotowanej przez harcerzy, czekała Święta Rodzina. Kolędowanie poprowadziły tym razem siostra Konstancja z parafii p.w. św. Marcina oraz Ewa Misiak z jarocińskiej biblioteki. Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, wzbudziła żywa szopka. Furorę robił też anioł na szczudłach. Poza tym była anielska fotobudka, gorąca herbata, czekolada i pierniki. Słowem - wszystko, co potrzebne do miłego spędzenia czasu i wspólnego śpiewania. 

W tegorocznym kolędowaniu udział wzięły dzieci z jarocińskich przedszkoli: Jarzębinka, Marcinek, Poziomka, Stokrotka, Bajeczka, Schola Franciszkańskie Skowronki, Schola Tęczowe Nutki, Społeczne Ognisko Muzyczne, Zespół Folklorystyczny Snutki, Szkoła Muzyczna Yamaha, zespół Pogo-Dni oraz przedstawiciele jarocińskiego hufca ZHP.  

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą ogólnopolską, w którą co roku włączają się kolejne miasta i wioski. W Jarocinie odbywa się dzięki Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin i we współpracy z parafią św. Marcina i Chrystusa Króla.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia