„Bachorzew Koduje” to akcja zorganizowana w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bachorzewie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Inicjatorem wydarzenia  była p. Beata Zawisła, a w event zaangażowały się uczennice klasy VI: Monika Boguszyńska, Paulina Hybiak, Agata Karolczak i Julia Płonka.  Uczestniczki programu „Mistrzowie Kodowania” pokazały swoim młodszym kolegom z klas I - III podstawy programowania oraz stworzyły z nimi prostą grę w programie Scratch.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i chęć wzięcia udziału w kodowaniu wyraziło 29 uczniów klas I – III. W związku z tym zorganizowano dwa spotkania. W czwartek 16 października w godz. 12:45 – 14:25 naukę programowania podjęli uczniowie klasy II i III, kolejnego dnia podczas dwóch lekcji  pierwszoklasiści poznali tajemnice Scratch’a.

Starsze koleżanki zapoznały uczestników akcji ze środowiskiem pracy i podstawowymi klockami Scratch’a. Nauczyły najmłodszych modyfikowania kostiumu i animacji duszka. Kolejne zadania polegały na zaimportowaniu nowego duszka – samochodu, dorysowaniu do niego policyjnego koguta świetlnego oraz dodaniu kolejnego kostiumu dla duszka. W końcowym efekcie, po uruchomieniu programu, samochód poruszał się po ulicy i migał. Drugi projekt polegał na stworzeniu animacji  poklatkowej przedstawiającej kolejne etapy wzrostu kwiatka.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć, często było słychać efekty wow oraz wybuchy  radości i zachwytu. Dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie rozwijając swoją kreatywność i logiczne myślenie. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia