W miniony czwartek na jarocińskim rynku odbyły się „Wakacje w strefie wypoczynku”. Było wesoło, głośno, twórczo, po porostu wakacyjnie! Najmłodszych mieszkańców gminy do wspólnej zabawy na starówce zaprosił burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

 

 

Dzieci, które skorzystały z zaproszenia do wspólnej zabawy stworzyły wielkoformatowy obraz, na którym przedstawiły, jak zmienia się Jarocin dzięki realizowanym przez gminę inwestycjom.

Strefa wypoczynku na jarocińskim rynku służy rekreacji, zabawom, edukacji, wypoczynkowi i realizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych.

Bańki mydlane jak zwykle cieszyły się niesłabnącym powodzeniem wśród uczestników wydarzenia.

Wydarzenie, którego adresatem byli najmłodsi mieszkańcy gminy, zorganizowane zostało z inicjatywy burmistrza Jarocina.

Prawdziwym hitem wydarzenia był możliwość ozdobienia włosów kolorowym warkoczykiem. Wszyscy, którym wystarczyło cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, wrócili do domu z fryzurą w nowym, afrykańskim stylu.

Bańkowe szaleństwo na jarocińskim rynku!

Po zabawie maluchy chętnie korzystały z ochłody pod kurtyną wodną.

fot. Tomasz Bartkowiak

„Wakacje w strefie wypoczynku” to nie jedyne wydarzenie, podczas której burmistrz Jarocina zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy do wspólnej zabawy. Kolejna okazja już 26 sierpnia podczas dożynek gminnych w Potarzycy. W ich ramach zorganizowane zostaną bloki tematycznych animacji, gdzie podczas zabawy dzieci dowiedzą się w przystępny sposób, czym zajmują się gminne spółki i jakie korzyści ta działalność daje mieszkańcom. Wśród zabawa m. in. rzut balonem z wodą do tarczy, budowanie domów, robotów z surowców wtórnych oraz warsztaty podczas których dzieci dowiedzą się, jak przygotować bańki mydlane.

Jak na festyny przystało nie zabraknie także malowania twarzy oraz włosów. Poza tym podczas każdego festynu dzieci będą miały okazję zagrać w wielkoformatową grę „Spacer po Jarocinie”. Do udziału w zabawach zapraszają gminne spółki: Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych, Zakład Gospodarki Odpadami oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

Harmonogram festynów:

26.08.2017 r. – Potarzyca

01.09.2017 r. – Jarocin (park Radolińskich)

03.09.2017 r. – Cielcza

09.09.2017 r. – Łuszczanów

10.09.2017 r. – RockRun Jarocin

16.09.2017 r. – Golina

17.09.2017 r. – Wilkowyja

24.09.2017 r. - Mieszków

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia