Symulacja wypadku kolejowo-drogowego w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko” została zaplanowana na 20 czerwca na godz. 9.30. Wydarzenie odbędzie się na przejeździe przy ulicy Staszica w Jarocinie.

Podczas pokazu drezyna jadąca z prędkością około 20 km/h uderzy we wrak samochodu. Inscenizacja obejmie również wszystkie działania powypadkowe tzn. zabezpieczenie miejsca wypadku, interwencję straży pożarnej i akcję służb ratowniczych. Organizatorem wydarzenia w Jarocinie jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. W wydarzenoiu, jako obserwatorzy, będą uczesniczyli pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie.  

Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg - kierowcom, pieszym, rowerzystom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Pierwsza edycja kampanii rozpoczęła się w roku 2005, koncentrując swoje działania na miesiącach wakacyjnych. Twarzami kampanii kolejnych edycji byli Tomasz Stockinger i Krzysztof Hołowczyc. Kampanie wspierały spoty radiowe i telewizyjne. Odrębną działalnością były organizowane symulacje wypadków na przejazdach kolejowych w różnych regionach Polski oraz działania edukacyjne skierowane do dzieci. Od 2009 r. kampania jest prowadzona przez cały rok.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia