Młodzi mieszkańcy Jarocina mogą wziąć udział w warsztatach, zarówno bezpłatnych jak i płatnych, które odbędą się w JOK Jarocin i Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

Fundacja Malta i JOK Jarocin zapraszają dzieci do udziału w Sztuczkach Publicznych – bezpłatnych, twórczych warsztatach miejskich w formie półkolonii.  - Przez sześć wakacyjnych dni, z kilkunastoma młodymi mieszkańcami Jarocina, poprzez zabawę ze sztuką będziemy badać ich codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami – mówi Justyna Daniel, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałeku 8 lipca, a zakończą w sobotę, 13 lipca.  Kto może wziąć udział w półkoloniach? Dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkające w Jarocinie i okolicach. Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) należy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Opłacić należy tylko koszt wyżywienia (II śniadanie, owoce, napoje) , który wynosi 50 zł.
Z kolei od 22 do 26 lipca w JOK Jarocin będzie trwała letnia akademia robotyki „Go4Robot”.  - Przez cały tydzień będziemy codziennie budować roboty i uczyć się programować. Plan zawiera roboty budowane z klocków LEGO, których nie znajdziemy podczas naszych warsztatów. Na uczestników czekają też niespodzianki. Warsztaty będą trwały 150 lub 180 minut. W zależności od wieku – podkreśla Justyna Daniel. W warsztatach mogą wziąć udział  dzieci w wieku 6-9 lat (zajęcia będą się odbywały w godz. od 9.00 do 11.30) oraz dzieci w wieku 10-12 lat (zajęcia będą się odbywały w godz. od 12.00 do 15.00). Koszt wynosi 230 zł dla grupy młodszej (lub 60 zł za każde zajęcia) oraz 280 zł dla grupy starszej (lub 75 zł za każdy warsztat). Więcej informacji na www.go4robot.pl/lar2019
Także w bibliotekach w Jarocinie oraz w filiach w Cielczy, Witaszycach  oraz Mieszkowie będą  odbywać  się zajęcia dla najmłodszych, m.in. warsztaty tworzenia cudów z balonów, Kodowanie i kosmiczne spotkanie ze Scottiem, zajęcia czytelniczo-plastyczne.

Szczegóły tutaj 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia