Jarocińska biblioteka znalazła się wśród 85 książnic z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do projektu "Kodowanie w bibliotece". Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu biblioteka wzbogaci się o 3 tablety, 3 gry edukacyjne Scottie Go! oraz 3 roboty Phonton!

Przy wykorzystaniu sprzętu, pozyskanego w ramach projektu "Kodowanie w bibliotece", jarocińska biblioteka rozszerzy swoją ofertę edukacyjną, związaną z nowymi technologiami. Podczas warsztatów programowania z wykorzystaniem pozyskanego sprzętu, dzieci i młodzież będą miały możliwość bezpłatnego podnoszenia swoich kompetencji w zakresie programowania i kodowania. - Kodowanie, programowanie jest uważane za tzw. "trzeci język", niezbędny w dzisiejszych czasach do odnalezienia się na rynku pracy i to nie koniecznie w branży związanej z nowymi technologiami. Podstawy programowania po prostu warto znać, choćby po to, aby lepiej orientować się w cyfrowej rzeczywistości, bezpiecznie i świadomie korzystać z nowych technologii czy urządzeń elektronicznych – podkreśla Justyna Daniel-Korzyniewska, wicedyrektor jarocińskiej biblioteki. Udział w warsztatach z programowania, kodowania rozwija logiczne myślenie, uczy skutecznie rozwiązywać problemy, rozwija pasje i zainteresowania, a przy tym jest zwyczajnie dobrą zabawą.

Projekt „Kodowanie w bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia