W minioną sobotę, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun gościł w Jarocinie. Najpierw, w kościele pw. św. Marcina odprawił mszę św. w intencji jarociniaków, a następnie spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych, duchowieństwa, różnych instytucji i organizacji oraz mieszkańcami.

Tradycyjne spotkanie noworoczne z biskupem kaliskim miało kilka nowych elementów. Po raz pierwszy odbyło się w sobotę i po raz pierwszy gościł w Jarocinie biskup pomocniczy Łukasz Buzun.

Składając życzenia z okazji nowego roku 2019, biskup wspomniał, że na ziemi jarocińskiej, w mieście Jarocin rozpoczął się on szczególnie.  - 1 stycznia 1919 to był moment, kiedy właściwie w sposób oficjalny, uroczysty Jarocin znowu został przyłączony do macierzy Rzeczypospolitej Polski, która się odrodziła – mówił do zgromadzonych w sali sesyjnej jarocińskiego ratusza biskup Łukasz Buzun. - Właśnie te patriotyczne akcenty, one w przypadku Polski, są zawsze rozświetlone, umocowane głębiej. W historii, nie tylko wydarzeń, ale przede wszystkim też ludzkich serc, zamiarów, pragnień. One są - byśmy powiedzieli - ocieplone, oświetlone przez akcent religijny, przez łaskę Chrystusa – powiedział biskup.

Bartosz Walczak, I z-ca Burmistrza Jarocina podkreślił, że takie spotkania, jak to z księdzem biskupem, przypominają też o tym, że poza planami kolejnych przedsięwzięć na nowy rok, równie ważne jest to, aby być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, aby słuchać go ze zrozumieniem i starać się dać mu coś od siebie. - Pragnę życzyć wszystkim Państwu, abyśmy każdego dnia potrafili tworzyć wspólnotę i potrafili jak najlepiej ze sobą rozmawiać oraz współpracować, bo tylko od tego będzie zależeć to, jak nasza Mała Ojczyzna, a dalej - cała Polska - będzie wyglądać. Tak więc na 2019 rok: „Obyśmy byli JEDNO”- podsumował z-ca burmistrza.  

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu uczniów zespołu instrumentalno-wokalnego Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie pod kierunkiem Zbigniew Obara i Leszek Świderski. Nie zabrakło przepięknych pastorałek i kolęd. Artyści za swój występ otrzymali gromkie brawa. Spotkanie z biskupem zakończyło tradycyjne łamanie się opłatkiem.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia