Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Adam Pawlicki otrzymał od młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Cielczy odznakę i dyplom Szeryfa Praw Dziecka.

Tytuł „Szeryf Praw Dziecka" jest szczególnym wyróżnieniem, ponieważ jest przyznawany przez dzieci. To najmłodsi obywatele lokalnej społeczności decydują, komu się on należy. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka UNICEF może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który zdaniem uczniów w wyjątkowy sposób dba o interesy dzieci. Może to być osoba indywidualna, która w ramach swojej pracy społecznej przyczynia się do tego, że w najbliższym otoczeniu powstają inicjatywy na rzecz dzieci oraz walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością bądź pomoc rodzinom ubogim. 
Burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu odznakę wręczono w dowód uznania za dobrą wolę, wieloletnią współpracę, okazywaną życzliwość, ogromne wsparcie, za dostrzeganie wartości podejmowanych w szkole inicjatyw, a przede wszystkim za wielkie serce i otwarcie na potrzeby uczniów.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia