Prace przy budowie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Jarocinie idą pełną parą. Kryte lodowisko, kręgielnia, salki fitness, kort do ricocheta to tylko część zakresu ogromnej inwestycji, której finał będziemy mogli podziwiać już w grudniu przyszłego roku.

Przypomnijmy, że w ramach centrum, które powstaje na obiektach spółki Jarocin Sport budowane jest pierwsze na Ziemi Jarocińskiej - kryte lodowisko. Ale nie tylko. Tuż obok powstaje 3-kondygnacyjny budynek z sześciotorową kręgielnią, pomieszczeniem klubowym oraz salą do tańca i sceną.  Kręgielnia będzie spełniała najwyższe standardy światowe, zgodne z wymogami światowej organizacji bowlingowej UBC (Universal Bowling Center) oraz Polskiego Związku Kręglarskiego (PZK). Na parterze budynku zlokalizowane zostaną: sala sportowo-rekreacyjna, wielofunkcyjna sala fitness, która będzie również wykorzystywana do zajęć i rozgrywek tenisa stołowego oraz sportów siłowych. Tam również swoje miejsce znajdzie kort do ricocheta oraz restauracja z tarasem. Na  piętrze znajdą się dwie wielofunkcyjne sale konferencyjno-eventowe z zapleczem gastronomicznym. Do końca października wykonany zostanie strop nad piętrem, a do końca grudnia budynek przykryty zostanie dachem.

- Prace realizowane na obiektach Jarocin Sport idą zgodnie z planem, wykonywane są prawidłowo i na chwilę obecną nie ma żadnych zagrożeń w realizacji inwestycji - podkreśla burmistrz Jarocina, Adm Pawlicki.

Hala lodowiska będzie miała powierzchnię 1200 m2. Do końca września wykonane zostaną mury, a w listopadzie tego roku obiekt przykryty zostanie dachem. Obiekt, jako lodowisko wykorzystywany będzie od listopada do marca lub kwietnia, natomiast w pozostałych miesiącach, hala będzie służyła do organizowania różnych wydarzeń: koncertów, wystaw, czy targów. Halę można będzie także wykorzystać jako boisko sportowe albo rolkowisko.

Materiał filmowy z 18.10.2019 r.  

 

 

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia