W ramach programu społecznego Fundacji Orange powstaną multimedialne Pracownie Orange w miejscowościach do 40 tysięcy osób. Zgłoszenia do drugiej edycji przyjmowane będą do 21 czerwca na www.pracownieorange.pl. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Pracownie Orange to program skierowany do mieszkańców niewielkich miast i wsi obejmuje stworzenie multimedialnej świetlicy i pomoc w jej prowadzeniu wyposażenie w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarkę  ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD przestrzeń zostanie wyremontowana i komfortowo umeblowana. Fundacja zapewnia wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów i grantów przez pierwsze dwa lata aktywności. Pracownie mają służyć mieszkańcom jako przestrzeń rozwoju cyfrowych kompetencji, wydarzeń kulturalnych, kursów, warsztatów i innych inicjatyw dostosowanych do potrzeb mieszkańców w każdym wieku.

ZGŁOŚ SWOJĄ MIEJSCOWOŚĆ DO PROGRAMU

Zgłoszenia do programu mogą przesyłać grupy inicjatywne – zespoły co najmniej 5 osób z miast i wsi do 40 tysięcy mieszkańców, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie Pracowni Orange z pożytkiem dla miasta. Wnioski przyjmowane są na stronie www.pracownieorange.pl do 21 czerwca 2015r. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych, które zostaną poddane pod głosowanie internautów w lipcu. To oni ostatecznie wskażą 25 lokalizacji, w których powstaną nowe świetlice.

Informacje na temat inicjatywy i regulamin programu można znaleźć na www.pracownieorange.pl oraz pod numerem telefonu 502 091 977 dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00.


   


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia