Centrum Medyczne „Medicus” w Jarocinie oraz burmistrz Jarocina zapraszają mieszkańców gminy Jarocin, a także powiatu jarocińskiego do udziału w badaniach EKG oraz badaniach w kierunku osteoporozy. Rejestracja prowadzona jest od 7 sierpnia telefonicznie pod numerem: 535 205 206 w godzinach od 12:00 do 18:00. Od dziś ruszają też pierwsze badania.

- Od 7 sierpnia rozpoczynamy dużą akcję dobroczynną, która potrwa kilka miesięcy – będziemy wykonywać wstępne badania densytometryczne przedramienia oraz ocenę FRAX, czyli dziesięcioletnią bezwzględną ocenę ryzyka złamania kości – informuje lek. med.  Pajdowski, właściciel przychodni „Medicus”. Są to badania mające wyszukać osoby z większym ryzykiem złamań kości lub już mających osteoporozę. – Będziemy wykonywali również badania EKG – mówi Andrzej Pajdowski i dodaje, że na badania EKG centrum zaprasza wszystkie osoby dorosłe, a na badana w kierunku osteoporozy  - panie powyżej 50 roku życia i panów powyżej 65 roku życia.

Przewiduje się, że akcja potrwa do końca roku. – Chcemy wykonywać około 25 EKG i około 25 FRAX + densytometrii tygodniowo, co oznacza, że możemy przebadać ok. 200 osób miesięcznie. Jeśli zainteresowanie będzie duże, przyjmiemy w Jarocinie do końca roku blisko tysiąc osób – precyzuje A. Pajdowski.


Dlaczego warto zgłosić się na badania?

Choroby układu krążenia, choroby serca są powszechne i stanowią jedną z ważniejszych przyczyn zgonu. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, ze choruje, że przeszło np. zawał serca. Z kolei jeśli chodzi o osteoporozę, warto skorzystać z profilaktyki, ponieważ to choroba nazywana cichym złodziejem kości, przebiegająca bezobjawowo przez długi okres.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia