Cztery jarocińskie ogrody działkowe otrzymały dotacje na remonty, modernizacje lub rozbudowy. W sumie, na podstawie opinii komisji konkursowej, burmistrz Jarocina udzielił działkowcom dofinansowania z budżetu gminy w wysokości 27 tys. zł.

Aby ubiegać się dofinansowanie zarządy ogrodów musiały złożyć stosowne wnioski wraz z załącznikami do kancelarii Urzędu Miejskiego w Jarocinie. Ważne było, aby dotyczyły one infrastruktury służącej do wspólnego użytkowania przez działkowców, np. budowy czy modernizacji świetlic, sieci elektrycznej, wodnej, dróg dojazdowych czy opłotowania.

Wnioski złożyły cztery jarocińskie Rodzinne Ogrody Działkowe. I tak: ROD im. Adama Mickiewicza dostał 5,5 tys. zł na remont i modernizację zaplecza kuchennego i toalet w świetlicy; ROD im. „Stokrotka” – 8 tys. zł na budowę sanitariatów i magazynku podręcznego; ROD im. Wł. Sikorskiego – także 8 tys. zł na postawienie betonowego opłotowania (od strony torów kolejowych), a ROD „Relaks” – 5,5 tys. zł – na remont dachu na świetlicy.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia