W niedzielę, 18 sierpnia odbędą się dożynki gminno-powiatowe w Radlinie. Funkcje starostów dożynek przypadły Hannie Szymańskiej i Damianowi Jerzyniakowi.

Starostą tegorocznego Dożynek Gmino-Powiatowych w Radlinie jest Damian Jerzyniak, ma 39 lat. Mieszka w Kątach.  Wraz z żoną Pauliną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 75 ha, czego 45 ha stanowią grunty własne, a 30 hektarów – dzierżawione. Dominujące uprawy to zboża, kukurydza oraz buraki cukrowe. W gospodarstwie hoduje 140 sztuk bydła opasowego. Państwo Jerzyniakowie mają troje dzieci: 9-letniego syna Bartosza i córki: 6-letnią Hanię i 4-miesięczną Natalię. 

 

 

 

 Starościną tegorocznego gminno-powiatowego Święta Plonów jest Hanna Szymańska. Pani Hanna ma 38 lat, a od 20 – mieszka w Radlinie. Wspólnie z mężem Mariuszem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 20 ha, na które składają się pola własne oraz częściowo dzierżawione od innych właścicieli. Gospodarstwo nastawione jest na uprawę zbóż i kukurydzy oraz hodowlę bydła. – Naszym priorytetem jest ciągłe unowocześnianie gospodarstwa, czemu służą kolejne modernizacje – mówi pani Hanna. Państwo Szymańscy są szczęśliwymi rodzicami 20-letniej Angeliki i 15-letniego Aleksandra. Pani Hanna niedawno została członkinią Koła Gospodyń Wiejskich z czego bardzo jest zadowolona. - Panuje tu miła atmosfera i  ciekawie spędzam czas w gronie wspaniałych ludzi – podkreśla pani Hanna i podkreśla, że pełnienie honorów starościny dożynek jest dla niej ogromnym wyróżnieniem.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia