Mobilne pracownie komputerowe były nagrodą w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie. Wzięło w nim udział 1.606 szkół z całego kraju. Przyznano 764 nagrody, w tym dwie szkołom z gminy Jarocin: "Trójce" z Jarocina i Zespołowi Szkół z Wilkowyi.

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, najliczniej z województw: mazowieckiego i lubelskiego. Nagrodami w Konkursie #OSEWyzwanie były mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły mogą prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie - korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić, to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo, placówka mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. W Wielkopolsce wyróżniono 77 placówek, w tym dwie z gminy Jarocin. Zespół Szkół w Wilkowyi i Szkoła Podstawowa nr 3 wygrały mobilne pracownie komputerowe z 16 laptopami.

Nagrody przyznane w konkursie #OSEWyzwanie będą przekazywane do szkół w bieżącym roku szkolnym 2019/20.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia