"Drzwi otwarte" w SP nr 2 w Jarocinie odbyły się 15 marca. Tego dnia placówkę mogli zwiedzać sześciolatkowie i siedmiolatkowie z jarocińskich przedszkoli wraz ze swoimi rodzicami. Zwiedzających szkołę było bardzo wielu.

Maluchy miały możliwość uczestniczenia w eksperymentach przyrodniczych, mogły poznać podstawowe zasady pierwszej pomocy, wziąć udział w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Szczególną atrakcją było zwiedzanie świetlicy, gdzie oprócz zabawy w sali rekreacyjnej, każdy maluch mógł pod opieką nauczyciela wykonać podarunek dla swojej mamy. Na sali gimnastycznej odbywały się zajęcie sportowe, a w jadalni zagościły "Zuchy", które są uczniami naszej szkoły. Można było także wziąć udział w różnych zajęciach plastycznych, w zabawach z książką, matematyką i językiem angielskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się notebooki i tablica interaktywna w pracowni komputerowej. Na każde dziecko czekały naklejki z imionami i cukierki z wizerunkiem szkoły. Rodzice mieli okazję poznać przyszłych nauczycieli swoich pociech, a także zasięgnąć opinii dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie - pani Lidii Kalinowskiej.

  


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia