Trwa konkurs na najlepszy „Dworzec Roku 2019”. W ścisłej 10 finalistów znalazły się obiekty m.in. z Katowic, Krakowa Głównego czy Warszawy Centralnej, a wśród nich – budynek dworca w Jarocinie. Do 10 grudnia trwa głosowanie internetowe. Wyłoni ono „dworzec publiczności”. Tytuł najlepszego przyzna z kolei powołane jury.

Aby wesprzeć jarociński dworzec PKP w konkursie wystarczy wejść na stronę organizatora, kliknąć na zdjęcie budynku i podać swój adres e-mail. Na pocztę elektroniczną otrzymamy wiadomość, aby potwierdzić ten wybór. Dlatego można zagłosować tylko raz. Zachęcamy do udziału w konkursie! Zagłosujmy na dworzec w Jarocinie. Wystarczy wejść na link poniżej:

 Zagłosuj na dworzec PKP w Jarocinie

Organizatorem konkursu „Dworzec Roku” jest Fundacja ProKolej we współpracy z Fundacją Grupy PKP. Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

Tegoroczna edycja konkursu ruszyła 15 września. Poszczególne dworce można było zgłaszać do 31 października. Po weryfikacji, wyborze dworców do szczegółowej oceny, audytach, przedstawiono listę nominowanych do nagrody głównej i nagrody publiczności. 20 listopada ruszyło głosowanie internetowe i potrwa ono do 10 grudnia. Tutaj zostanie wyłoniony „dworzec publiczności”. Jury z kolei  wybierze „najlepszy dworzec”. Ogłoszenie wyników nastąpi między 11 a 17 grudnia.

Które dworce znalazły się w finale? Po analizie wszystkich zgłoszeń z pierwszego etapu i przeprowadzeniu audytów 22 najlepszych propozycji w tegorocznym konkursie wybrana została finałowa dziesiątka: Bydgoszcz Główna, Jarocin, Katowice, Kraków Główny, Olsztyn Zachodni, Ruda Śląska Chebzie, Tarnów, Warszawa Centralna, Wodzisław Śląski i Wrocław Główny.

Zwycięskie i wyróżnione dworce uzyskują prawo używania tytułu „Dworzec Roku 2019” i wsparcie organizatora w promocji obejmującej media branżowe i publiczne.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia