Dylan.pl to projekt autorstwa Filipa Łobodzińskiego, który w niedzielę 16 lipca podczas Jarocin Festiwal 2017, zaprezentuje utwory Boba Dylana wyśpiewane w języku polskim! Niezwykły koncert odbędzie się w niezwykłej scenerii ruin kościoła Św. Ducha w Jarocinie.

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.

Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu Dylan.pl pt. "Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru", nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl tworzą: Jacek Wąsowski - gitara, Filip Łobodziński- gitara, vocal, Marek Wojtczak- bass i Krzysztof Poliński- inst. perkusyjne, Tomasz Hernik – akordeon, puzon, ins. Klawiszowe)

Koncert podczas Jarocin Festiwal 2017 realizowany jest w ramach projektu "Czytelnia rozproszona" współorganizowanego z Instytutem Książki w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Konsultacje Spoeczne

Kategorie aktualności

Wydarzenia