Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy w niedzielę, 29 maja na obiektach spółki Jarocin Sport zorganizowany zostanie Dzień Dziecka. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci: średniowieczną wioskę tematyczną, harcersko-wojskowy tor przeszkód, pokazy sportowe, wokalne, muzyczne, taneczne, animacje i wiele innych. Na finał imprezy zagra Arka Noego! Zaprasza burmistrz Jarocina.

Piknikowe popołudnie potrwa od godziny 14:00, kiedy swoje prezentacje rozpoczną jarocińskie stowarzyszenia sportowe i kulturalne. Na boisku sztucznym Jarocin Sport odbędzie się międzyszkolny turniej piłki nożnej, w którym o laur zwycięstwa zmierzą się drużyny szkół z terenu gminy Jarocin. Poza tym młodzi adepci sportu będą mogli zobaczyć prezentacje zawodników TKS Siatkarza Jarocin czy Akademii Reissa z Jarocina. Dla chcących sprawdzić swoje możliwości, jednostka wojskowa i harcerze przygotują tor przeszkód. Podczas imprezy nie zabraknie gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych. Jak na Dzień Dziecka przystało będą także słodkie niespodzianki.

Chętnych zaprosimy na dwie podróże w czasie. W ramach projektu  „966 Narodziny Polski” udamy się do wczesnego średniowiecza, by ukazać początki państwa polskiego. W zorganizowanej słowiańskiej wiosce edukacyjnej będzie można odwiedzić stanowiska z rzemiosłem, pokazami ówczesnej technologii, militariami oraz strojami. Chętni, dzięki rekonstruktorom, będą mogli wziąć udziału w żywej lekcji historii oraz w specjalnie przygotowanych warsztatach nawiązujących do Chrztu Polski. Uwieńczeniem wydarzenia będzie inscenizacja przybycia Dobrawy oraz Chrzest Mieszka I. Średniowieczna wioska tematyczna zostanie zorganizowana przez Fundację „Hereditas Culturalis”. Realizację  projektu dofinansowała gmina Jarocin.

Z kolei Spichlerz Polskiego Rocka zaprosi do udziału w festiwalowej grze plenerowej. Dzięki niej uczestnicy przeniosą się w czasie do lat 80. Znajdą się na ogromnej planszy, na której wcielą się w rolę pionków, będą rzucać gigantyczną kostką i poczują to, czym żyli młodzi ludzie 30 lat temu. W grze odnajdzie się każdy - zarówno dorosły i dziecko, rodziny i indywidualni gracze, przyjaciele i nieznajomi. Jak najszybciej dotrzeć na pole namiotowe? Uczestnicy będą musieli stawić czoła masie wyzwań i zadań, na przykład poradzić sobie z natrętnym ochroniarzem czy przetrwać pogo pod dużą sceną. 

Popołudniowy festyn poprzedzą zmagania sportowe rugbistów. Już od godz. 10:00 trwał będzie bowiem Puchar Wielkopolski w rugby.

Wstęp wolny!

Organizatroami Dnia Dziecka w Jarocinie jest gmina Jarocin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Jarocin Sport oraz jarocińskie stowarzyszenia i organizacje. 

 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia