Już od 30 stycznia dla uczniów w całej Wielkopolsce rozpoczynają się dwutygodniowe ferie. Na tych, którzy nie planują żadnych wyjazdów, czeka wiele atrakcji. Jak co roku swoją ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowała JOK Jarocin, Spichlerz Polskiego Rocka oraz Jarocin Sport. Poza tym gmina Jarocin po raz pierwszy dofinansowała organizację półkolonii w czasie ferii zimowych, przekazując na ten cel 20 tys. zł.

JOK Jarocin

JOK Jarocin zaprasza na półkolonie zimowe w krainie lodu. Odbędą się one w pierwszy tydzień ferii – od 30 stycznia do 3 lutego. Koszt uczestnictwa wynosi 120 zł od osoby.  Zapisy do 23 stycznia w JOK Jarocin.

Spichlerz Polskiego Rocka

Od 31 stycznia do 12 lutego w Spichlerzu Polskiego Rocka odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży: rockowe warsztaty ruchowe integrujące najmłodszych., art.-rockowe warsztaty, podczas których będzie można przygotować własne przypinki oraz rock-owanie – wielopokoleniowo-karciana gra edukacyjna typu dixit. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 698 166 598.

Jarocin Sport

Wśród atrakcji półkolonii organizatorzy zapewniają m.in. naukę i doskonalenie pływania, gry sportowe na hali, warsztaty plastyczne, zabawy i gry wg. dni tematycznych (dzień indianina, dzień egipski). Koszt tygodniowego turnusu wynosi 210 zł. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu: 606929789.

 Aquapark w Jarocinie zachęca do spędzenia ferii na basenie. Przez cały luty w dniach powszednich obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dzieci i młodzieży. Kampania pt. "Spędź ferie na basenie" została dofinansowana prze Gminę Jarocin ze śrdoków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Granty na półkolonie zimowe po raz pierwszy

20 tys. złotych przeznaczyła gmina Jarocin na dofinansowanie półkolonii w trakcie ferii zimowych. O granty mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, które zorganizują zajęcia z programem profilaktycznym lub socjoterapeutycznym dla dzieci i młodzieży. Dofinansowanie w kwocie po 2.500  zł przydzielono ośmiu jarocińskim organizacjom. Otrzymały je:  Fundacja ZOO Zaradni Odważni Oryginalni w Jarocinie, Rugby Klub Sparta Jarocin, Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych w Jarocinie, Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Trucht-Wspólny Dom”, Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Victoria w Jarocinie”,  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin „Szkoła Dzieciom”, Stowarzyszenie „Rodzina-Szkoła -Gmina” w Roszkowie oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Białe Tygrysy Jarocin.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia