I Festiwal Piosenki Rockowej odbył się w minioną sobotę w Jarocinie. Zwyciężyły Olivia Wieczorek i Kinga Lechowska. W niedzielę odbył się wernisaż wystawy „Jarocin – ikona polskiego rocka” w jarocińskim muzeum połączony ze spotkaniem z Markiem Piekarczykiem.

Impreza rozpoczęła się prezentacją przedstawiającą dzieje jarocińskich festiwali. Później na scenie zaprezentowała się młodzież, która zaśpiewali utwory z repertuaru Lady Pank, Bajmu, Republiki, Lombardu i Edyty Bartosiewicz. Festiwal był skierowany do młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z powiatu jarocińskiego. W jury konkursu m. in. zasiadł Marek Piekarczyk. Podczas obrad jury gościnnie wystąpiła drużyna Libera z III edycji BITWY NA GŁOSY.

Wernisaż wystawy „Jarocin – ikona polskiego rocka” odbył się w niedzielne przedpołudnie Wystawa ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży historii jarocińskiego festiwalu. Ekspozycję można oglądać do połowy kwietnia.

Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz Niepublicznego Gimnazjum im. ks. P. Wawrzyniaka w Golinie, Spichlerz Polskiego Rocka, Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Jarociński Ośrodek Kultury. Impreza została objęta patronatem Burmistrza Jarocina.

        


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia