W najbliższą niedzielę, 14 stycznia już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka prowadzona będzie „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Akcję wsparł burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, przekazując na licytację gitarę z autografem Zenka Martyniuka.

W Jarocinie 26. finał WOŚP odbędzie się w JOK Jarocin, gdzie od godz. 15:00 trwały będą warsztaty, pokazy i licytacje. Pod młotek pójdą m. in. gadżety WOŚP, pamiątki z jarocińskich festiwali z lat 80. i 90., zdjęcia z autografami zespołów: Raz Dwa Trzy, Pectus czy Farben Lehre, książkę z autografem Anny Seniuk czy płytę z zapisem koncertu kolęd i pastorałek Golec uOrkiestra z autografami.

Główna aukcja, rozpocznie się o godz. 17:00. W jej trakcie na licytację wystawiona zostanie gitara z autografem króla disco polo, przekazana na rzecz WOŚP przez włodarza naszej gminy. Burmistrz Adam Pawlicki otrzymał ją od Zenka Martyniuka w czerwcu ubiegłego roku podczas Disco Stars Festiwal Roszków 2017.  

Od godz. 18:00 trwała będzie muzyczna odsłona jarocińskiego finału WOŚP, podczas której wystąpi grupa POGO-DNI, a następnie zespół „Dubska”. Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia zostanie wysłane „światełko do nieba”.

W ramach tegorocznego finału WOŚP na terenie gminy Jarocin kwestowało będzie około 200 wolontariuszy skupionych w trzech sztabach: Zespołu Szkół w Wilkowyi, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie i Organizacji Harcerskiej „Rodło”.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia