Wymiana foteli w kinie stała się okazją do uczczenia pamięci Edwina Szczepańskiego – niezastąpionego pracownika kina, z którego nagłą śmiercią w grudniu 2011 roku nadal nie potrafimy się pogodzić.

Pan Edwin był z nami w kinie Echo od samego początku - od 2007 roku, jako elektryk z zacięciem do nowinek technicznych, cały czas wprowadzał udoskonalenia. Wcześniej przez wiele lat związany był z Jarocińskim Ośrodkiem Kultury, a w latach 80. odpowiadał za zabezpieczenie energetyczne i oświetleniowe jarocińskich festiwali. Pan Erwin nie był tylko znakomitym tzw. pracownikiem technicznym, oddającym się z pełnym zaangażowaniem swojej pracy. Dla nas był wzorem solidności, profesjonalizmu i odpowiedzialności. Cechy te łączył jednak z zamiłowaniem do kultury. Kochał muzykę i film. Przez kilka ostatnich lat swojego życia bardzo polubił swoje nowe miejsce pracy – Kino „Echo” im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie.  Kiedy pojawiały się problemy, mówił: „nie przejmujcie się, będzie dobrze”.

4 października o godz. 19.30 - w dniu imienin Edwina i ogólnopolskiej kinowej premiery filmu o innym elektryku „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Pan Erwin Szczepański otrzyma od nas imieninowy prezent: 12 fotel w VII rzędzie (urodził się 12 lipca).

Zapraszamy wszystkich miłośników kina i Przyjaciół Edwina. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia