Podczas finału XIX edycji Konkursu Puchar Recyklingu doceniono samorządy, związki międzygminne i przedsiębiorstwa działające na rzecz zwiększania poziomu recyklingu. Aż trzy nagrody otrzymała Gmina Jarocin. Co więcej, jeden z Pucharów Recyklingu trafił do Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Wyróżnienia odebrali w Warszawie burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki oraz prezes ZGO, Witosław Gibasiewicz.

Organizowany od 2000 roku Konkurs Puchar Recyklingu to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów i przedsiębiorstw, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

W tym prestiżowym konkursie Gmina Jarocin otrzymała aż trzy wyróżnienia. Pierwsza nagroda dla samorządu to tytuł lidera zbiórki tworzyw. Kolejne wyróżnienie dotyczyło selektywnej zbiórki frakcji odpadów niebezpiecznych. Gmina Jarocin otrzymała także wyróżnienie w kategorii Srebrna Puszka. Jest to  nagroda związana z edukacją, mającą na celu, by jak najwięcej opakowań aluminiowych trafiło do recyklingu. - Nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursie odzwierciedlają dobrą reputację, wiarygodność oraz ogrom rzetelnej pracy, jaką w gminie Jarocin wkładamy w  zagospodarowanie odpadów i szerzej w ochronę środowiska – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

To nie jedyne wyróżnienia dla Jarocina, ponieważ dzień wcześniej podczas gali Envicon Environment najwyższym wyróżnieniem - Pucharem Recyklingu nagrodzono Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie. Nagrodę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kategorii Edukacja Recyklingowa odebrał prezes ZGO, Witosław Gibasiewicz.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Gminny program WYMIE PIEC

Kategorie aktualności

Wydarzenia