Gmina Jarocin dołoży prawie 50 tys. zł do zakupu nowej karetki dla jarocińskiego szpitala. W ostatnich dniach Zarząd Powiatu dostarczył mieszkańcom gminy Jarocin gazetkę z nieprawdziwymi informacjami w tej sprawie.

Od kilku dni na terenie powiatu kolportowana jest gazetka "Jarociński Informator Powiatowy. Materiał promocyjny powiatu jarocińskiego". Znalazł się w niej m. in. artykuł "Przetarg na zakup karetki rozstrzygnięty". Zarządowi powiatu zabrakło pieniędzy w swoim budżecie na dokonanie zakupu, więc zarząd powiatu (starosta Teodor Grobelny, wicestarosta Mirosław Drzazga i etatowy członek zarządu Stanisław Martuzalski) zwrócił się do gmin powiatu jarocińskiego o wsparcie finansowe.   Do Urzędu Miejskiego w Jarocinie pismo dotarło 7 września. W odpowiedzi udzielonej dwa tygodnie później burmistrz poinformował władze powiatu, że zamierza na sesji przedstawić Radzie Miejskiej uchwałę w sprawie dokonania stosownych zmian w budżecie, aby możliwe było wsparcie zakupu karetki.  - Jestem przekonany, że radni poprą moją propozycję i gmina Jarocin dołoży się do zakupu ambulansu - mówi burmistrz Adam Pawlicki. Sesja jest zaplanowana na połowę października.

 

Burmistrz poprosił zarząd powiatu o wyliczenia, jaka kwota przypadnie na każdą z gmin, aby możliwe było przygotowanie stosowanej uchwały. Zanim władze powiatu udzieliły odpowiedzi, to od 1 października zaczęły kolportować po domach na terenie gminy Jarocin i w szpitalu swoją gazetkę, w której wicestarosta Mirosław Drzazga przekazuje całkowicie nieprawdziwe informacje. Mówi bowiem, że powiat nie otrzymał odpowiedzi od burmistrza Jarocina na apel:  - "To milczenie traktujemy jako odmowę burmistrza Pawlickiego" - mówi Drzazga. Wicestarosta powiedział nieprawdę, bo powiat już tydzień wcześniej otrzymał pozytywną pisemną odpowiedź, ale przez kolejny tydzień zarząd powiatu wyliczał, jaką kwotę mają przekazać poszczególne gminy. - Odbieram to, jako celowe wprowadzanie w błąd mieszkańców powiatu, w tym mieszkańców gminy Jarocin. Ja nic nie mogę za kłamstwa pana Drzazgi i postępowanie zarządu powiatu, który nawet karetki pogotowia próbuje używać do walki politycznej. Jestem przekonany, że na sesji w połowie października radni zagłosują za dotacją na zakup ambulansu - mówi burmistrz Adam Pawlicki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia