Blisko 50 tys. zł do zakupu nowej karetki dla jarocińskiego szpitala dołoży Gmina Jarocin. Uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi podjęli dzisiaj, podczas ostatniej sesji w tej kadencji samorządu, radni miejscy.

W powiatowym budżecie zabrakło pieniędzy na dokonanie zakupu karetki. W ślad za tym zarząd powiatu zwrócił się do gmin powiatu jarocińskiego o wsparcie finansowe.  - Dla mnie od samego początku oczywistym było, że  gmina wesprze tę inicjatywę. Taką deklarację przekazaliśmy też powiatowi, a mimo to wicestarosta Drzazga celowo wprowadzał w błąd mieszkańców powiatu, w tym mieszkańców gminy Jarocin, rozpowszechniając informacje, że gmina nie odpowiedziała na apel samorządu powiatowego. Dziś moją propozycję poparli radni miejscy, co ostatecznie potwierdza przekazanie pieniędzy z budżetu gminy Jarocin na zakup ambulansu – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Do Urzędu Miejskiego w Jarocinie pismo od zarządu powiatu dotarło 7 września. W odpowiedzi, udzielonej dwa tygodnie później, burmistrz Jarocina poinformował władze powiatu, że zamierza na sesji przedstawić Radzie Miejskiej uchwałę w sprawie dokonania stosownych zmian w budżecie, aby możliwe było wsparcie zakupu karetki. Burmistrz poprosił zarząd powiatu o wyliczenia, jaka kwota przypadnie na każdą z gmin, aby możliwe było przygotowanie stosowanej uchwały. Zanim władze powiatu udzieliły odpowiedzi, to od 1 października zaczęły kolportować po domach na terenie gminy Jarocin i w szpitalu swoją gazetkę "Jarociński Informator Powiatowy. Materiał promocyjny powiatu jarocińskiego". W publikacji wicestarosta Mirosław Drzazga przekazywał nieprawdziwe informacje. Mówi bowiem, że powiat nie otrzymał odpowiedzi od burmistrza Jarocina na apel:  - "To milczenie traktujemy jako odmowę burmistrza Pawlickiego" - mówi Drzazga. Wicestarosta powiedział nieprawdę, bo powiat już tydzień wcześniej otrzymał pozytywną pisemną odpowiedź, ale przez kolejny tydzień zarząd powiatu wyliczał, jaką kwotę mają przekazać poszczególne gminy.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia